O mnie

Gosia Zadrożna - o mnie

O mnie

Cześć, jestem Gosia Zadrożna.

Mam 25 lat, pochodzę z Piastowa pod Warszawą, ale od 6 lat moje życie toczy się także we Wrocławiu. Tu przygnały mnie studia i chęć rozpoczęcia niezależnego życia, a teraz kocham to miasto za spokój i otaczającą zieleń.

Im bardziej patrzę w głąb siebie i czytam i przeglądam moje różne zapiski i albumy, tym bardziej odkrywam, że fotografia towarzyszy mi dłużej niż mi się wydawało. Zawsze bawiły mnie opisy, że wielu fotografów bawiło się fotografią już w dzieciństwie, a teraz, po przejrzeniu pełnych szuflad zdjęć z mojego dzieciństwa, okazuje się, że było podobnie. Nie zapomnę też moich prowizorycznych studiów fotograficznych robionych w szafie z tłem z koca. Aktualnie dla własnego rozwoju postanowiłam zacząć studia na ASP na kierunku Fotografia i multimedia.

Dlaczego się zajmuję fotografią?

Bo wspomnienia to wszystko co nam pozostaje na dalsze lata. Fotografia jest tym wspaniałym medium, które potrafi nas wysłać kilkadziesiąt lat wstecz i właściwie postawić w miejscu danego wydarzenia. Kiedy wchodzę do czyjegoś domu, pierwsze co przyciąga moją uwagę to zdjęcia, które mogę zobaczyć na ścianach, na regałach. Uwielbiam patrzeć na przeżycia i zmiany w życiu widoczne na zdjęciach. Cudowne są także przeżywane na nowo emocje podczas wspólnego przeglądania albumów czy odbitek. To dlatego tak bardzo lubię sesje reportażowe, są one prawdziwymi przeżyciami, nieudawanymi sytuacjami, które faktycznie odgrywają rolę w naszych historiach rodzinnych, pokazują nasze prawdziwe emocje, prawdziwych ludzi i ich prawdziwe relacje. 

Co lubię robić poza fotografią?

Moją kolejną pasją jest gotowanie. Kocham improwizację w kuchni i często tworzę coś z niczego. Wiadomo, jedzenie samemu nie jest takie przyjemne, więc często przy gotowaniu towarzyszą mi przyjaciele. Gdy sama nie siedzę w kuchni, często przemieszczam się po Wrocławiu, aby odkrywać ciekawe miejsca, w których można przepysznie zjeść. Uwielbiam także podróżowanie, odkrywanie nowych miejsc, czy to w Polsce, czy to zagranicą. Systematycznie staram się realizować punkty z listy miejsc moich marzeń. Poza tym, lubię próbować nowych zajęć, które często wymagają ode mnie przekraczania moich granic. Ostatnio są to ścianka wspinaczkowa, wspinanie w górach, a także różne metody rękodzieła.  

Inne miejsca, gdzie możesz się więcej o mnie dowiedzieć

Instagram – @gosia.zadrozna

Facebook – GosiaZadrożna.pl – fotograficznie